Červenec 2018

Piškvorky neboli Tic Tac toe game

24. července 2018 v 21:13 | Lucie Kováčiková
Zdravím Vás! Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu, tak mě napadlo, že si vyrobíme nějakou faj hru na cesty nebo na doma:) Našla jsem návody na oblíbenou - každému jistě známou hru - piškvorky. Spousta lidí možná zavzpomíná taky na školní léta, kdy se tato hra zuřivě hrála jenom tahy tužkou ve čtverečkovaném sešitě s kamarády pod nebo na lavici.. Ale nechci teď děti strašit o prázdninách školou, takže tohle jsou vylepšené varianty této hry, které se dají hrát kdykoli a kdekoli chcete:)


1. cestovní provedení, kdy bude stačit vyrobit si nějaký ten fajn sáček (můžete si samozřejmě zvolit materiál, ze kterého budete šít) a sehnat pár kousků, které poslouží jako piškvorky (kromě kamínků lze také použít cokoli malého, na co se dají nakreslit motivy koleček a křížků). Ve videu je i návod na ozdobení dárkové krabičky - to kdybyste chtěli někomu hru darovat - ale myslím, že i jen tak v pytlíčku to bude super:


Další provedení je spíše pro děvčata - ozdobí se dřevěná krabička a skleněné kamínky, které lze pak v krabičce i uložit:


Poslední varianta je přizpůsobivá - podložka ve ve videu je sice z umělé pěny, ale lze ji vyrobit z různého materiálu (např. jako látkové prostírání, dřevěná destička apod.) a jako žetonky lze použít kromě veselých knoflíčků také další materiály (např. malé dřevěné žetonky, šité filcové tvary, apod.):


Věřím, že tentokrát si užijete spoustu zábavy nejen při výrobě her, ale hlavně taky potom při jejich hraní:) Nebojte se svoje výtvory nahrát na naše profily na FC nebo Google+, budeme moc rádi, když se pochlubíte...

Užijte si léto a plno zábavy během prázdnin a dovolených! Vaše Svíčky Brontas


Naše piškvorky s knoflíčky: